A A A K K K
для людей із порушенням зору
Котелевська селищна рада
Полтавського району Полтавської області

Звіт про роботу Молодіжної ради при Котелевській селищній раді у 2021-2022 роках

 

 

Молодіжна рада при Котелевській селищній раді створена рішенням дев’ятої сесії Котелевської селищної ради восьмого скликання 30 квітня 2021 р. № 1004 як консультативно-дорадчий орган Котелевської селищної ради, призначений сприяти співпраці селищної ради та молоді на території Котелевської селищної територіальної громади, брати участь у вирішенні питань молодіжної сфери, організовувати інформаційно-навчальну роботу серед молоді. Головою Молодіжної ради обрано Аліну ПИГИДУ на засіданні установчих зборів Молодіжної ради при Котелевській селищній раді від 05.06.2021 року. Робота органу у 2021-2022 роках відбувалася відповідно до Положення про Молодіжну раду при Котелевській селищній раді, затвердженого рішенням дев’ятої сесії Котелевської селищної ради восьмого скликання 30 квітня 2021 р. № 1004, та плану роботи Молодіжної ради при Котелевській селищній раді. До складу дорадчого органу було обрано  29 (двадцять дев’ять) осіб.

Молодіжна рада будує свою роботу у тісній співпраці з відділом освіти та молоді, відділом культури, спорту та туризму Котелевської селищної ради. Свою діяльність здійснює в приміщенні БК «Скіфія». Протягом 2021-2022  року було проведено 24 засідання, з них 12 офлайн та 12 онлайн. Від часу створення Молодіжна рада при Котелевській селищній раді вживає заходів щодо свого становлення:

- вступає у співпрацю з іншими суб’єктами молодіжної роботи, а саме ГО «Конгресом молодіжних рад України» м.Київ, ГО «Лідерською академією» м.Київ, «Українською асоціацією молодіжних рад» м.Київ та Обласним  молодіжним центром м. Полтава, ГО «Клуб рукопашного бою «Лідер» м.Полтава, ГО «Народна ініціатива патріотів» смт Котельва, ГО «Фізкультурно-спортивний клуб «Гелон» смт Котельва, ГО «Народне віче» с.Більськ, Всеукраїнським молодіжним рухом  «Let’s do it Ukraine» Юлія Мархель;

 - веде діяльність на медіаплатформах Інстаграму, Телеграму, Фейсбуку, Вайберу, «Google Forms» та Вільного радіо Котельва;

 -закликає молодь активніше долучатися до роботи молодіжного консультативно-дорадчого органу через опитування, заходи та бесіди із членами парламентів навчальних закладів громади та громадські організації.

 

У 2021 та 2022 роках  Молодіжна рада безпосередньо та через участь своїх представників долучилася до організації та проведення навчальних,  розважальних та установчих заходів у громаді:

- організація та участь у проведенні вечора живої музики, акції «Дякуємо медикам», Дня Молоді та конституції України, Фестивалю танцю «KOTELVA WOW», Гелон-фесту, Дня Незалежності, акції «Дня пам’яті дітей, які загинули в наслідок агресії РФ  проти України», благодійного турніру з міні-футболу «Допоможемо ЗСУ разом», благодійного концерту братів Лобачів на підтримку ЗСУ, патріотично-екскурсійного велопробігу «Молодь, що знає історію - має майбутнє!», нагородженні найактивнішої молоді громади, міжнародної акції Всесвітнього дня прибирання «World Cleanur Day».

 

       - брали участь у громадських слуханнях Котелевської селищної ради, засіданнях сесій та постійних комісій селищної ради, комісії по призначенню премії ім. Макаренка, у розробці Стратегії розвитку Котелевської селищної територіальної громади на 2022-2027 роки, у звіті голови громади про діяльність ради та її виконавчих органів, подавали та реалізовували ідеї програми національно-патріотичного виховання, розвитку молодіжної політики та підтримки обдарованої молоді Котелевської територіальної громади на 2021-2025 роки;

- пройшли навчання для представників молодіжних консультативно-дорадчих органів та органів місцевого самоврядування м.Полтава, «Молодь змінить Україну»,  «I dear fest» м. Полтава, воркшоп «Роль молоді в процесі децентралізації» спікер О.Глазов; онлайн-тренінг «Молодіжний працівник» спікер С.Громцева, «Домедична допомога» спікер Р.Бутрімов (учасник І.Малярчук),  програму «Journey4Life», "Champions4Life" пройшов Є.Каблучка, який став фасилітатором, чемпіоном програми "Dance4Life", що посприяло із  2021 року проводить тренінги (зустрічі) для студентів та молоді Полтавських навчальних закладів, за темами по сексуальному, репродуктивному здоров’ю, правам (СРЗП) та мотивації особистій трансформації, симінар з написання проєктів шкільного, громадського бюджету Полтавської області «ШГБ camp» 2021, Обласна школа лідерів м.Полтава учасник В.Задорожна., «Психологічна безпека дорослих та дітей під час повітряної тривоги у школі» організатори освітня онлайн-платформа «Зрозуміло»  учасник Т.Черняк , урбаністично-культурному фестивалі «Майстерня міста» Є.Каблучка, А. Пигида та Т.Черняк пройшли навчання координаторів міжнародної акції Всесвітній день прибирання  «World Cleanur Day»  у 2021 та 2022 роках,  Є. Каблучка, А. Пигида наразі є студентами навчального проєкту «Розумію. Осінь 2022»  за  темою «Основи медіа грамотності»;

- була здійснена організація опитування представників молоді до проєкту «Діємо для здоров’я», опитування представників молоді у Стратегії розвитку Котелевської селищної територіальної громади на 2022-2027 роки, голосування за проєкти Екологічний, Шкільний, Бюджет Участі, розпочали онлайн опитування на тему «Проблеми та перспективи розвитку молодіжної політики Котелевської громади»;

 - участь у проєктах «Домашнє насильство – злочин, а не сімейна справа!» «Спортивні парки», «Діємо для здоров’я», Т.Черняк: «GoxChange в школі», Є.Каблучка «Тато Hub»;

- проведене уточнення кількості зареєстрованої молоді віком від 14 до 35 років по всіх населених пунктах у громаді, що показало станом на січень 2021 року   - 3 586 осіб;

- для підтримки  молодіжної ініціативи та самоврядування розроблений проєкт  «Молодіжний хаб» при БК «Скіфія», що включає в себе доступний, оснащений сучасний осередок для навчання та змістовного дозвілля молоді.

 

Незважаючи на введення воєнного стану в Україні у 2022 році Молодіжна рада при Котелевській селищній раді активно продовжує навчатися та виконувати заплановану роботу до якої додалися потреби захисників та вимушено переміщених осіб. Молодіжка разом із БК «Скіфія» активно проводить збір речей першої необхідності, одягу, продуктів харчування, тканини  для плетіння маскувальних сіток, залізних бляшанок, парафіну та картону для виготовлення окопних свічок, проводить збір макулатури, кошти вилучені  з якого використовують на закупівлю матеріалів.

20 вересня 2022 року в Полтавській обласній раді були проведені установчі збори Полтавської обласної молодіжної ради, на які було делеговано 10 кандидатів на членство, від  громадських організацій та різних інститутів громадянського суспільства Котелевської громади, двоє з яких пройшли та стали членами обласної молодіжної ради, це Євген Каблучка та Аліна Пигида.

Метою молодіжної політики є створення умов та надання можливостей для навчання і отримання досвіду, які дозволяють молодим людям розвивати свої знання, навички та вміння бути дієвими учасниками демократичних процесів, інтегруватися у суспільство, а також відігравати активну роль у розбудові громадянського суспільства та ринку праці не лише громади, області, а й держави в цілому.

Тож, різнобічна діяльність Молодіжної ради допомагає молоді, її соціальному, духовному та культурному розвитку, розширює можливості для вибору життєвого шляху, допомагає в профорієнтації, досягненню особистого успіху, розвиває у молоді такі цінності, як колективізм, взаємопідтримку, милосердя, доброту, відповідальність, активність. Участь молоді у житті громади сприяє процесам сучасного соціального становлення суспільства та безпосередньо соціалізації  самої молоді, віком від 14 до 35 років

. Завданнями, які потребують першочергової реалізації за безпосередньої участі Молодіжної ради при Котелевській селищній раді, є визначення та обґрунтування пріоритетних напрямків молодіжної політики, зміцнення правових та матеріальних гарантій молоді, збільшення ефективності співпраці з органами учнівського та студентського самоврядування, сприяння розвитку мереж молодіжних об’єднань та рухів, здійснення моніторингу  стану роботи з молоддю в організаціях, на підприємствах, закладах і установах всіх форм власності громади, продовження співпраці у молодіжній сфері на районному, обласному та всеукраїнському рівнях.

Ефективна реалізація завдань Молодіжної ради потребує якісної співпраці з Котелевською селищною радою, її посадовими особами, фінансової підтримки, постійної уваги з боку органу місцевого самоврядування до процесу реалізації норм законодавства у молодіжній сфері, а також Положення про Молодіжну раду при Котелевській селищній раді шляхом забезпечення належного рівня правосуб’єктності молодіжного консультативно-дорадчого органу. Це, зокрема, полягає у врахуванні положень статті 6 Закону України «Про основні засади молодіжної політики» при реалізації функцій органом місцевого самоврядування.

У Полтавській області створено близько 24 молодіжних рад, з них працюють 10. Молодіжна рада Котелевської селищної ради входила в трійку до найактивніших дорадчих органів, а під час введення військового стану стала єдиним в області діючим та працюючих молодіжним органом, спираючись на моніторинг директора Обласного молодіжного центру С. Громцевої.

 

 

 

Голова Молодіжної ради

при Котелевській селищній раді                                           Аліна ПИГИДА

 

Із графічними матеріалами можна ознайомитися за посиланням

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.

Погоджуюсь на передачу персональних даних