Селищний конкурс юних митців Котелевщини імені Павла Івановича Волика

Рішення шостої сесії селищної ради восьмого скликання

26. 02.2021 № 230

(в редакції рішення сорок третьої позачергової

сесії селищної ради восьмого скликання

від 07.12.2023 № 3767)

про селищний конкурс юних митців Котелевщини

імені Павла Івановича Волика

І. Загальні положення

1.1. Волик Павло Іванович (1941– 2018 рр.) – Народний художник України, лауреат Всеукраїської премії імені Івана Огієнка, уродженець Котелевського краю.

1.2. Селищний конкурс юних митців Котелевщини імені Павла Івановича Волика (далі – Конкурс) проводиться з метою виявлення та підтримки талановитої учнівської молоді, поглибленого вивчення української культури, рідного краю, а також вшанування та популяризації творчості Народного Художника України Павла Івановича Волика.

1.3. Організатором Конкурсу є відділ культури, спорту та туризму Котелевської селищної ради.

ІІ. Умови проведення

2.1. Конкурс проводиться щорічно в березні місяці.

2.2. Тема робіт та дата проведення Конкурсу визначається та затверджується наказом начальника відділу культури, спорту та туризму Котелевської селищної ради.

2.3. Конкурс проводиться в два етапи:

Перший – відбірковий, проводиться в закладах освіти, культури громади та ПТУ №54 смт Котельва за 10 днів до основного етапу Конкурсу.

Другий – селищний, проводиться в приміщенні комунального закладу культури «Будинок культури «Скіфія» Котелевської селищної ради.

2.4. У Конкурсі беруть участь діти та молодь віком від 5 до 18 років.

2.5. На Конкурс представляються творчі роботи, виконані в різних техніках образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва.

Оформлення робіт в жанрі «образотворче мистецтво» здійснюється в паспарту встановленого зразка у форматі А3, А4.

2.6. Учасниками селищного етапу Конкурсу можуть бути переможці відбіркового етапу.

2.7. Роботи, які мають ознаки плагіату, не допускаються до другого етапу Конкурсу.

ІІІ. Критерії оцінювання

3.1. Для проведення Конкурсу створюється журі, склад якого затверджується наказом начальника відділу культури, спорту та туризму Котелевської селищної ради.

3.2. Роботи конкурсантів оцінюються за такими критеріями:

майстерність виконання;

творчий підхід;

тематика;

стиль;

оригінальність, відсутність плагіату;

рівень володіння технікою виконання, матеріалом;

охайність роботи.

ІV. Номінації

4. Конкурс проводиться за номінаціями: «Живопис», «Графіка», «Декоративно-ужиткове мистецтво», розпис предметів війни (гільзи, тубуси, тощо).

Номінація «розпис предметів війни» актуальна лише під час воєнного стану.

V. Вікові групи

5. Конкурс проводиться в трьох вікових групах:

Перша вікова група –5-8 років включно;

Друга вікова група – 9-12 років включно;

Третя вікова група – 13-18 років включно.

VI. Визначення та нагородження переможців

6.1. Перед проведенням конкурсу роботи кодуються. Зазначається лише назва роботи та вік учасника.

6.2. Переможці Конкурсу визначаються рішенням журі відкритим голосуванням за більшістю голосів.

6.3. Номінація «розпис предметів війни» проходить без визначення місця та вікових категорій. Усі розписані предмети війни передаються волонтерам для проведення аукціонів на підтримку ЗСУ.

У разі передачі предмету війни волонтерам раніше дати проведення Конкурсу, журі зараховує роботи по фото, що містить дату фіксації.

6.3. Переможці відзначаються дипломами І, ІІ, ІІІ ступенів і нагороджуються грошовими преміями в розмірах:

Гран-прі – 500 грн;

1 місце –  400 грн;

2 місце –  350 грн;

3 місце –  300 грн.

Усі учасники, які представляють на Конкурс розпис предметів війни, нагороджуються премією в розмірі 200 грн.

Учасники Конкурсу, які не здобули призових місць,  нагороджуються  Дипломами учасника.

Викладачі, вчителі та керівники гуртків, вихованці яких здобули призові місця – Подяками.

6.4. Усі роботи конкурсу експонуються на селищній виставці в приміщенні комунального закладу культури «Будинок культури «Скіфія» Котелевської селищної ради.

6.5. Володар Гран-прі визначається представником родини Павла Івановича Волика, в разі його відсутності – головою громади.

VII. Фінансове забезпечення

7.1. Фінансування конкурсу здійснюється за рахунок коштів селищного бюджету.

7.2. Забезпечення підготовки та проведення Конкурсу, в установленому порядку, може здійснюватися за рахунок додаткових джерел фінансування не заборонених законодавством України.

Заступник селищного голови                                      Ольга САЄНКО