Реалізація проєкту «Програми з відновлення України» за фінансування Європейського інвестиційного банку
Реконструкція будівлі закладу дошкільної освіти «Ромашка»
за адресою: Полтавська область, Полтавський район, смт Котельва,
вул. Чкалова,19 з добудовою найпростішого укриття для дітей з числа
внутрішньо переміщених осіб та дітей громади
Котелевська селищна територіальна громада Полтавської області розташована на перетині трьох областей - Полтавської, Сумської та Харківської. Населення громади - 13 490 осіб. З початку повномасштабного вторгнення громада прийняла близько 8500 ВПО. Станом на 16.04.2025 року у Котелевській громаді проживає 1279 внутрішньо переміщених осіб.
У зв’язку з великою кількістю ВПО у Котелевській громаді зросла навантаженість на соціальну сферу, зокрема в частині охоплення дітей дошкільною освітою. Потужність закладів дошкільної освіти (6) - 373 місця. Нині їх відвідують 395 дітей від 3 до 6 років. Попит на дошкільну освіту перевищує можливість громади забезпечити нею дітей. Крім того, 109 дітей дошкільного віку з числа ВПО, які проживають на території громади, на жаль не мають доступу до такої базової послуги.
Приміщення закладу дошкільної освіти «Ромашка» у смт Котельва, яке тривалий час не використовується за призначенням, після реконструкції здатне вирішити проблему із забезпечення дітей-ВПО якісною дошкільною освітою.
Після реалізації проекту у закладі планується відкриття групи цілодобового перебування дітей. Такий крок полегшить можливість працевлаштування батьків з числа внутрішньо переміщених осіб, оскільки розширить перелік сфер для працевлаштування. Окрім цього, завдяки інклюзивній групі, яка буде функціонувати у закладі, значно зросте відсоток охоплення дошкільною освітою дітей з інвалідністю, які цього потребують.
Загальна вартість проєкту "Реконструкція будівлі закладу дошкільної освіти «Ромашка» за адресою: Полтавська область, Полтавський район, смт Котельва, вул. Чкалова,19 з добудовою найпростішого укриття для дітей з числа внутрішньо переміщених осіб та дітей громади" становить 29 818, 154 тис.грн.
Проєктом передбачено також будівництво найпростішого укриття, що розраховане на 76 осіб, де будуть облаштовані санвузли, тамбури, електрощитова, коридор, приміщення зберігання харчів та води. Укриття має два входи/виходи оснащені захисними тамбурами, захисно-герметичні та герметичні дверні блоки на входах у будівлю.
Переваги реалізації проєкту, у тому числі для батьків майбутніх вихованців закладу:
- розташування об’єкту в адміністративному центрі громади смт Котельва, на відстані 700 м від центру селища;
- близькість до інфраструктури: пошта, опорна школа-гімназія, дитячий садок, Центр надання адміністративних послуг, продовольчі та побутові магазини, автостанція міжміського сполучення (автобуси курсують до міст Полтава, Київ, Суми);
- медичні послуги: можливість отримати послуги КНП «Котелевської лікарні планового лікування» та КНП «Котелевський центр первинної медико-санітарної допомоги» в населеному пункті, в якому проживатимуть ВПО, без необхідності добиратися з віддалених сіл;
- працевлаштування: комунальні заклади громади різного спрямування: КП «Комбінат комунальних підприємств», КЗ «Дитячо-юнацька спортивна школа «Юність», КНП «Котелевська лікарня планового лікування», Історико-культурний заповідник «Більськ», ПТУ № 54, ТОВ «Агрофірма «Маяк», СТОВ «Скіф», СК «Батьківщина» та 21 фермерське господарство.
Очікувані результати реалізації проєкту:
- задоволення потреб дітей-ВПО та місцевих мешканців у дошкільній освіті шляхом відновлення роботи ЗДО «Ромашка» (60 вихованців);
- відкриття груп цілодобового перебування дітей та інклюзивної;
- облаштування укриття-добудови (найпростішого укриття, місткістю 76 осіб);
- забезпечення доступності об’єкту для маломобільних верств населення відповідно ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд»;
- продовження терміну експлуатації будівлі, збільшення енергоефективності на 24%.
Рік побудови ЗДО «Ромашка» - 1978 р. Ремонтні роботи не проводилися. Загальна площа об’єкту до впровадження проекту - 684, 68 м2. Наявні комунікації: опалення, електропостачання, водопостачання, водовідведення.
Прогнозовані терміни впровадження проєкту - січень 2026 року .
Робоча група з впровадження субпроєктів "Програми з відновлення
України" Європейського інвестиційного банку
в Котелевській селищній територіальній громаді
14 квітня 2025 року створено Робочу групу з впровадження субпроєктів "Програми з відновлення України" Європейського інвестиційного банку в Котелевській селищній територіальній громаді.
До розгляду Робочої групи приймаються скарги/пропозиції щодо реалізації проєкту. Подати своє звернення можливо одним із наступних способів:
- E-mail: 13955812@kotelevska-gromada.gov.ua
- Tel.: +380535021250
- Поштова адреса: Котелевська селищна рада, вул. Полтавський шлях, 221, с-ще. Котельва, Полтавський р-н.,Полтавська обл., 38600
У скарзі або пропозиції має бути чітко зазначено суть питання, пропозиції чи скарги та сформульовані вимоги заявника (заявників). Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати.
Термін розгляду та вирішення пропозиції/скарги не може перевищувати 30 календарних днів з дня її надходження. У разі, коли порушені у пропозиції/скарзі питання неможливо вирішити впродовж зазначеного терміну, голова Робочої групи встановлює необхідний термін для їх розгляду, про що повідомляється заявникові (заявникам). При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у пропозиції/скарзі, не може перевищувати 45 календарних днів.
Довідкова інформація
Програма з відновлення України (ПВУ) – багатосекторний кредит від Європейського інвестиційного банку на загальну суму 340 млн євро, спрямований на підтримку України у відновленні критичної соціальної інфраструктури: лікарень, шкіл, дитсадків, соціального житла, адміністративних центрів, об’єктів тепло-, водопостачання та водовідведення. Програма втілюється у громадах, що постраждали від збройної агресії РФ та/або громадах, що прихистили значну кількість внутрішньо переміщених осіб. Метою ПВУ є створення гідних умов життя для внутрішньо переміщених осіб та місцевого населення, посилення стійкості та соціальної згуртованості громад. Фінансова угода між Україною та Європейським інвестиційним банком була підписана у грудні 2020 року.
Станом на березень 2024 року кошти Програми було розподілено на реалізацію 155 субпроєктів. Вже розпочато будівельні роботи на перших об’єктах.
Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України разом з Міністерством фінансів України та за підтримки Технічної допомоги координують Програму. Після оприлюднення конкурсу пропозицій кінцеві бенефіціари – місцеві органи влади та органи місцевого самоврядування – подають заявки. Субпроєкти відбираються за прозорими критеріями. Кінцеві бенефіціари відповідають за реалізацію субпроєкту. Кошти надаються кінцевим бенефіціарам у формі субвенцій з Державного бюджету України. Очікується, що співфінансування субпроєкту, разом зі сплатою ПДВ, буде забезпечено з місцевого бюджету. Програма розвитку ООН в Україні надає технічну підтримку кінцевим бенефіціарам у впровадженні субпроєктів та здійснює моніторинг виконання робіт і використання коштів.
Нормативна база
- Фінансова угода «Програма з відновлення України» між Україною та Європейським інвестиційним банком"
- Закон України "Про ратифікацію фінасової угоди між Україною та ЄІБ"
- Розпорядження Кабінету Міністрів України від 4 липня 2023 р. № 596 «Про розподіл у 2023 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам 2 на реалізацію проектів у рамках Програми з відновлення України»