Увага! Африканська чума свиней!

Дата: 19.09.2024 15:03

Нагадуємо, що африканська чума свиней — це вірусне захворювання, яке вражає домашніх та диких свиней. На сьогодні захворювання не лікується.  Це небезпечна інфекційна хвороба свиней, яка характеризується лихоманкою, запальними і дистрофічними ураженнями внутрішніх органів, чисельними крововиливами та високою смертністю. Факторами передавання збудника можуть стати різні об’єкти зовнішнього середовища - корми, вода, гній, підстилка, предмети догляду за тваринами, одяг обслуговуючого персоналу, транспорт, що були контаміновані вірусом, а також трупи загиблих від чуми свиней. Особливо небезпечними є інфіковані продукти забою, боєнські та кухонні відходи. Механічними переносниками вірусу можуть бути птахи, гризуни, комахи, не чутливі до нього дикі та свійські тварини, а також люди, що знаходяться в епізоотичному осередку. Загибель свиней при АЧС складає – майже 100 %.

Власникам особистих підсобних господарств і фермерських господарств слід:

• утримувати свиней у свинарниках і сараях без вигулу та контакту з іншими тваринами;
  • не годувати свиней кормами тваринного походження і харчовими відходами без проварки, купуйте корми тільки промислового виробництва або проварюйте їх при температурі не менше 80 С  впродовж 1 години;
  • проводьте обробку свиней і приміщень для їх утримання один раз на 10 днів проти кровосисних комах (кліщів, вошей, бліх, мух та комарів), постійно ведіть боротьбу з гризунами;
  • подвірний забій і реалізацію свинини проводити з дозволу фахівців державної ветеринарної медицини після проведення ними передзабійного огляду тварин та ветеринарно-санітарної експертизи м'яса, продуктів забою;
  • не купуйте живих свиней в недозволених місцях торгівлі, без ветеринарних супровідних документів придбання свиней проводити з місцевості благополучної щодо інфекційних хвороб, в т.ч. і з АЧС.

Суворо забороняється реалізація продуктів харчування та сировини тваринного походження у невстановлених місцях та стихійних ринка.

Ще раз нагадуємо - не допускайте сторонніх у своє господарство, переведіть свиней в режим безвигульного утримання.

Звертаємо увагу! З метою попередження появи та розповсюдження вірусу африканської чуми свиней на території області, у разі виявлення підозрілих на захворювання диких/свійських свиней або трупів на території сільськогосподарських та лісових угідь, приватних домогосподарств, підприємств необхідно терміново повідомляти:

• Головне управління Держпродспоживслужби в Полтавській області за номером 0667593756,
  • Полтавську обласну державну лікарню ветеринарної медицини – 0506633991,
  • Департамент агропромислового розвитку облвійськадміністрації – 0993076444.