Українські агровиробники можуть отримати мінеральні добрива в межах USAID АГРО

Дата: 02.11.2023 08:55

Уряд США у межах ініціативи AGRI-Україна безоплатно надасть 7000 українським агровиробникам мінеральні добрива для весняної посівної 2024 року.  Через Програму USAID АГРО аграріям передадуть загалом 14 000 тонн добрив. Кожен учасник зможе отримати до 2 тонн мінерального добрива (карбамід) на господарство.

Для кого?

Заявку можуть подати агровиробники, які:

мають в обробітку від 5 до 500 га у будь-якій області України (за винятком тимчасово окупованих територій);

вирощують зернові або олійні культури;

зареєстровані як юридичні особи або фізичні особи-підприємці, зокрема, сімейні фермерські господарства.

Погоджені заявники, які обробляють від 5 до 20 га землі (власна та орендована), отримають по 1 тонні добрива, а ті, хто обробляють від 20 до 500 га — по 2 тонни. Пріоритетність в отриманні добрив матимуть господарства, власницями або заявниками яких є жінки (згідно з інформацією в системі ДАР).

Як взяти участь?

Реєстрація на отримання допомоги триває через Державний аграрний реєстр (ДАР) у розділі «Доступні програми» — «USAID АГРО_карбамід під ярі зернові та олійні в сезоні 2024 року». Подача заявок триватиме до 14 листопада 2023 року.

Видача добрив планується на листопад-грудень 2023 року.

Довідково:

Програма роздачі добрив є частиною ширшої діяльності USAID АГРО у межах Ініціативи AGRI-Україна. Приблизно 8 200 фермерів отримали добрива та насіння кукурудзи та соняшнику навесні, а близько 12 000 фермерів отримали добрива під час осінньої посівної кампанії 2023 року. Загалом, у 2023 році підтримка Програми USAID АГРО забезпечила потребу агровиробників у насінні та добривах для посівної площі близько 370 000 га. Це дало можливість українським аграріям виростити понад 110 000 тонн насіння соняшнику та збільшити врожайність, зібравши додатково 220 000 тонн зернових.