Про недопущення спалювання стерні

Дата: 06.10.2023 14:12

На території громади активно проводиться збирання пізніх зернових та технічних культур. Тому необхідно приділити значну увагу недопущенню та завчасному попередженню загорання сухої трави, соломи, стерні та розведення багать на полях під час проведення даних робіт.

Безконтрольне випалювання стерні може призвести до пожежі на сусідніх полях, вогонь може перекинутися на розташовані поруч житлові і господарські будівлі, сади.

Спалювання сухої рослинності або її залишків, випалювання стерні, луків, пасовищ, приносить значну шкоду навколишньому середовищу. При спалюванні згорає найбільш родючий поверхневий шар грунту та знижується його біологічна активність. Під час таких займань гинуть не лише рослини, а й тварини, а в повітря викидаються шкідливі для органів дихання речовини, що виділяються під час горіння.

Окрім того, за це передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність відповідно до чинного законодавства.

Дотримуйтесь вимог Законів України «Про охорону атмосферного повітря», «Про охорону навколишнього природного середовища» та правил пожежної безпеки.

В умовах воєнного стану навмисне спалювання сухої рослинності в Україні прирівнюють до диверсії!