Персонал сектору пробації спільно із партнерами допомагає клієнтам у вирішенні соціальних проблем

Дата: 12.05.2023 14:19

Отримання паспорта клієнтами пробації, як результат взаємодії підрозділу із партнерами

Протягом  лютого-квітня 2023 року четверо клієнтів пробації на Котелевщині отримали паспорт громадянина України у формі ID – картки.

Цьому   сприяла спільна діяльність  сектору пробації із волонтерами та громадською організацією.

Два клієнти пробації молодіжного віку втратили паспорти та не могли отримати новий  через відсутність коштів. До індивідуального плану було внесено відповідне завдання щодо відновлення паспорта. Працівники пробації звернулися до місцевого фермера із проханням надати фінансову допомогу клієнтам пробації для отримання документа. Організацію підвезення до сусіднього містечка, де знаходиться відділ міграційної служби, взяв на себе волонтер. Він власним транспортом здійснив із клієнтами пробації два відвідування служби спочатку для замовлення, а потім, через місяць, для отримання паспортів.

У іншому випадку клієнт пробації мав протермінований паспорт, який підлягав заміні. Тому  аналогічно в індивідуальний план роботи  було  включено відповідне завдання.  Тут для сприяння отримання документа включилася представники міжнародної громадської організації «Інтерсос». Вони допомогли клієнту записатися  в електронну чергу, а в подальшому  надали йому транспортні послуги  і для замовлення, і для отримання паспорта.

Четвертий клієнт пробація – внутрішньо переміщена особа, яка втратила документ, коли змушена була терміново евакуюватися із обстріляного містечка. Один із волонтерів також надав свою допомогу у процесі оформлення паспорта.

Нині із вказаними особами проведена робота по постановці на облік у центр зайнятості з метою їх подальшого працевлаштування.

Зазвичай у клієнтів недостатньо сформовані життєві  навички,  тому вони потребують певного супроводу.

Завдяки спільній злагодженій взаємодії із організаціями-партнерами та волонтерами вдалося зробити ще один крок для соціалізації клієнтів.