ПРОГРАМА "ДОСТУПНІ ЛІКИ": ІНФОРМУЄ КОТЕЛЕВСЬКИЙ ЦПМСД

Дата: 25.01.2023 10:01

До уваги жителів Котелевської громади! Нагадуємо, що державна програма «Доступні ліки» продовжує діяти в період воєнного стану.

Завдяки їй ви можете отримати препарати від:

🔹серцево – судинних хвороб,

🔹цукрового діабету ІІ типу,

🔹нецукрового діабету,

🔹хвороби Паркінсона,

🔹епілепсії,

🔹ліки для профілактики інсультів та інфарктів,

🔹хвороб нижніх дихальних шляхів,

🔹від розладів психіки та поведінки,

🔹інсуліни.

Ця урядова програма забезпечує повну або часткову оплату вартості деяких лікарських засобів з бюджетних коштів.

За умовами програми ☝️БЕЗПЛАТНО чи З ДОПЛАТОЮ можна отримати лише монопрепарати - ліки, що містять одну діючу речовину.

✅ КУДИ ПОТРІБНО ЗВЕРТАТИСЯ ?

Рецепт на препарати для лікування серцево – судинних хвороб, бронхіальної астми, хронічних обструктивних хвороб легень, цукрового діабету ІІ типу, профілактики інсультів та інфарктів виписує 🩺СІМЕЙНИЙ ЛІКАР.

☝️УВАГА! Для виписки рецептів за Програмою «Доступні ліки» в умовах воєнного стану декларація необов’язкова.

Для лікування розладів психіки та поведінки необхідно звернутися до🩺ПСИХІАТРА, епілепсії – ДО 🩺ПСИХІАТРА АБО 🩺НЕВРОЛОГА.

Першу схему лікування інсуліном та лікування нецукрового діабету прописує 🩺ЕНДОКРИНОЛОГ.

✅ ДЕ МОЖНА ОТРИМАТИ ЛІКИ?

Програма реімбурсації «Доступні ліки» не має територіальних обмежень всередині країни.

Пацієнти мають можливість отримувати свої препарати там, де їм зручно. Це може бути будь-яка аптека в Україні, яка має договір з НСЗУ, без прив’язки до місцевості, де цей рецепт був виданий. ☝️Шукайте на дверях аптеки наліпку “Доступні ліки”!

✅ У 2023 РОЦІ ПРОГРАМА «ДОСТУПНІ ЛІКИ» РОЗШИРИТЬСЯ ТРЬОМА НАПРЯМКАМИ ( відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2022 року № 1464 «Деякі питання реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2023 році»):

🔹Забезпечення лікування осіб у посттрансплантаційому періоді з лютого до 31.12.2023 року (з дати початку дії затвердженого МОЗ Реєстру лікарських засобів, які підлягають реімбурсації).

🔹Лікування в амбулаторних умовах паліативних хворих, що потребують знеболення з серпня до 31.12.2023 року (з дати початку дії затвердженого МОЗ Реєстру лікарських засобів, які підлягають реімбурсації).

🔹Забезпечення медичними виробами - тест–смужки для вимірювання в амбулаторних умовах рівня цукру в крові пацієнтам з цукровим діабетом І типу з серпня до 31.12.2023 року (з дати початку дії затвердженого МОЗ Реєстру лікарських засобів, які підлягають реімбурсації).

📆Всього за 2022 рік лікарями КНП «Котелевський ЦПМСД» виписано 4383 електронних рецептів на лікарські засоби за програмою «Доступні ліки», в тому числі для лікування :

🔹серцево-судинних захворювань– 2543, що становить 58 % від загальної кількості виписаних рецептів

🔹цукровий діабет ІІ типу - 1337 / 30,5 %

🔹профілактика інфарктів та інсультів – 381/8,7%

🔹хронічні хвороби нижніх дихальних шляхів – 87 / 2,0 %.