Міністерство економіки України наказом № 5573 від 29.12.2022 р. затвердило Зміну № 11 до Національного класифікатора України «Класифікатор професій» ДК 003:2010.

Дата: 16.01.2023 13:06

Зміною № 11 скасовуються застарілі та затверджуються нові назви кваліфікаційних угруповань і професійні назви робіт. Зокрема, до національного класифікатора професій введено нові професії галузі охорони здоров'я.

Так, у МОЗ зазначили, що до розділів «Професіонали» та «Фахівці» класифікатора професій внесено чотири нові професійні назви робіт.

• до групи 2229.2 «Професіонали в галузі медицини (крім сестринської справи та акушерства)»: професіонал з фармаконагляду;

• до групи 2445.2 «Психологи»: клінічний психолог та психотерапевт;

• до групи 3231 «Медичні сестри, що асистують професіоналам»: сестра медична (брат медичний) з реабілітації.

Також до Національного класифікатора України «Класифікатор професій» ДК 003:2010. було введено таку потрібну та актуальну професію в період воєнного стану як «бойовий медик».

Головний державний інспектор Північно-Східного

міжрегіонального управління Держпраці                                  Тетяна ЖОЛОБ