Сектор пробації на теренах Котелевщини - звіт про діяльність за 3 квартали 2022 року
Законом України “Про пробацію” від 05.02.2015 року визначено, що пробація – це система наглядових та соціально-виховних заходів, що застосовуються за рішенням суду до засуджених, виконання певних видів кримінальних покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинуваченого.
Головною метою діяльності пробації є безпека суспільства шляхом виправлення засуджених, запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинувачених, з метою прийняття судом рішення про міру їхньої відповідальності.
Впродовж 9 місяців 2022 року працівниками Полтавського районного сектору №4 філії Державної установи «Центр пробації» в Полтавській області проводилась робота спрямована на реалізацію завдань покладених на уповноважені органи з питань пробації, а саме:
- підготовка досудових доповідей щодо обвинувачених;
- здійснення нагляду за засудженими до покарань у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадських робіт, виправних робіт, особами, яким покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк замінено покаранням у виді громадських робіт або виправних робіт, особами, звільненими від відбування покарання з випробуванням, звільненими від відбування покарання вагітними жінками і жінками, які мають дітей віком до трьох років;
- виконання певних видів покарань, не пов’язаних з позбавленням волі;
- направлення засуджених до обмеження волі для відбування покарання до виправних центрів;
- проведення соціально-виховної роботи із засудженими;
- здійснення заходів з підготовки осіб, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, до звільнення;
- реалізація інших заходів, спрямованих на виправлення засуджених та запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень.
Протягом 9 місяців 2022 року до уповноваженого органу з питань пробації на виконання надійшло 2 ухвали суду щодо складання досудової доповіді відносно обвинувачених осіб, з яких складено та направлено до суду 2 досудові доповіді, та надано до суду висновки про можливість виправлення обвинуваченого без позбавлення або обмеження волі на певний строк стосовно 2 обвинувачених.
За 9 місяців 2022 року по обліках сектору з питань пробації пройшло 70 осіб засуджених до покарань не пов’язаних з позбавленням волі та притягнутих до адміністративної відповідальності, осіб, до яких застосовано пенітенціарну пробацію та обвинувачених, з яких :
- засуджених до покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатись певною діяльністю – 2 осіб;
- засуджених до покарання у виді громадських робіт – 11 осіб;
- звільнених від відбування покарання з випробуванням та звільнених від відбування покарання вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до 3-х років – 40 осіб;
- засуджених до штрафу – 2 осіб;
- притягнутих до адміністративної відповідальності у виді громадських робіт – 6 осіб;
- обвинуваченх, стосовно яких складено досудові доповіді -2;
- засуджених, до яких застосовано пенітенціарну пробацію -9
11 осіб засуджених до покарання у виді громадських робіт, які пройшли по обліках підрозділу пробації відпрацювали 894 години громадських робіт. Під час відбування даного виду покарання 2 особи допустили ухилення від відбування даного виду покарання, в зв’язку з чим до правоохоронних органів направлені матеріали для вирішення питання про притягнення до кримінальної відповідальності відповідно до статті 389 Кримінального кодексу України.
Впродовж 9 місяців 2022 року по обліках Полтавського районного сектору №4 з питань пробації пройшло 2 осіб засуджених до покарання у виді штрафу на загальну суму 1700 грн.
Полтавським районним сектором №4 філії Державної установи «Центр пробації» в Полтавській області забезпечено виконання 6 постанов про притягнення порушників до адміністративної відповідальності у виді громадських робіт. Під час відбуття порушниками відпрацьовано на благо громади 190 годин громадських робіт. 1 особа допустила ухилення від відбування громадських робіт, за що невідбуту частину громадських робіт замінено на штраф.
З метою реалізації пенітенціарної пробації, як одного із видів пробації, впродовж трьох кварталів 2022 року працівниками Полтавського районного сектору пробації забезпечено вирішення питань підготовки до звільнення у пошуку місця проживання та місця роботи щодо 9 осіб.
Основне завдання уповноважених органів з питань пробації, які діють на території України - зниження рівня рецидиву злочинів і забезпечення повернення до нормального життя осіб, які перебував у конфлікті із законом.
В своїй діяльності Полтавський районний сектор №4 з питань пробації взаємодіє з державними, комунальними та громадськими організаціями, які допомагають підрозділу у здійсненні соціально-виховної роботи з суб’єктами пробації. У арсеналі банку ресурсів маємо співпрацю із дев’ятьма організаціями-партнерами.
Щодо співпраці із волонтерами, то підрозділ протягом 9 місяців 2022 року співпрацював із чотирма волонтерами за напрямком проведення соціально-виховної роботи та надання психологічної допомоги, з одним з яких угоду укладено у квітні цього року. У рамках співпраці клієнтам пробації проводилась профілактична робота та надавалась матеріальна допомога, спрямована на ресоціалізацію клієнтів пробації.
З метою більш ефективної соціально-виховної роботи із клієнтами пробації Полтавський районний сектор №4 з питань пробації запрошує до співпраці наполегливих, відповідальних, толерантних, ініціативних та оптимістичних особистостей для здійснення волонтерської діяльності. Волонтер пробації - фізична особа, яка досягла вісімнадцятирічного віку, уповноважена органом пробації та волонтерською організацією на виконання окремих завдань, пов'язаних із пробацією, на добровільній та безоплатній основі.
Взаємодіючи із органами пробації Ви допомагатимете особам (суб'єктам пробації), які в силу обставин, важких умов життя, умисно або із необережності вчинили правопорушення невеликої суспільної небезпечності, за які їх засуджено до покарань альтернативних позбавленню волі, або ситуація, коли на етапі підготовки досудової доповіді вирішується питання щодо міри їх відповідальності.
Ми Вас чекаємо за адресою: смт. Котельва вул. Полтавський шлях, 229, Полтавської області, 38600,
Ел. адреса:pl15@probation.gov.ua, контактний телефон 066-63-30-162.
З більш детальною інформацією про діяльність органів пробації Ви можете ознайомитися в соціальних мережах на сайті Державної установи «Центр пробації» та мережі Фейсбук за посиланням https://www.facebook.com/108575457680091/posts/357381079466193/