Порядок забезпечення належних умов роботи депутатів селищної ради під час пленарних засідань сесій та участі у них громадян

ПОРЯДОК

(додаток до Регламенту Котелевської селищної ради восьмого скликання, який затверджений рішенням другої позачергової сесії селищної ради

восьмого скликання від 15.12.2020 № 16)

1. Цим Порядком конкретизуються і деталізуються відповідні положення Регламенту Котелевської селищної ради восьмого скликання, який відповідно до частини 1 статті 59 та частини 1 статті 73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» як акт селищної ради, прийнятий у межах наданих їй повноважень, є обов'язковим для виконання всіма розташованими на території селища органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.

2. У залі проведення сесій селищної ради депутати, запрошені, працівники виконавчого апарату селищної ради та інші дотичні особи, журналісти, а також, громадяни, які виявили бажання бути присутніми на пленарних засіданнях, розміщуються лише на спеціально відведених для них робочих і посадкових місцях, згідно з відповідними інформаційними покажчиками.

3. Допуск у приміщення та до зали засідань здійснюють співробітники виконавчого апарату селищної ради.

Громадянам, які виявили бажання брати участь у пленарному засіданні сесії селищної ради, при вході у порядку живої черги, працівниками виконавчого апарату видаються датовані разові гостьові картки, кількість яких обмежена кількістю відведених для них посадкових місць. Ці картки дійсні лише на одне пленарне засідання і мають зберігатися громадянами до його завершення. Пропуск названих громадян починається працівниками виконавчого апарату за 20 хвилин до початку пленарного засідання і припиняється по вичерпанню ліміту гостьових карток, а також, незалежно від їхньої наявності, за 5 хвилин до початку пленарного засідання. Громадяни з інвалідністю пропускаються поза чергою.

Депутати інших місцевих рад, представники громадських об'єднань, які не пізніше як за один день до дати проведення сесії подали на ім’я голови селищної ради, як правило, в письмовій формі клопотання про надання слова для виступу винятково із суспільно значущих питань, які не потребують прийняття рішень, проходять за відповідним списком, до якого включаються виконавчим апаратом, і забезпечуються місцями для запрошених.

4. Вхід до зали засідань у верхньому одязі, як правило, не допускається.

5. За робочими місцями депутатів мають право перебувати винятково депутати селищної ради, а на службових місцях – тільки уповноважені на те головою селищної ради особи.

6. Під час пленарних засідань (окрім перерв) ніхто, за винятком осіб, які забезпечують їх проведення, запрошені для нагородження, виступу тощо, не може заходити до ряду депутатських місць, на сцену, заважати або відволікати депутатів і головуючого від виконання їхніх повноважень. Представники ЗМІ у цей час можуть здійснювати там винятково короткочасні фото та відеозйомки. Депутати та всі присутні у залі засідань зобов’язані перевести мобільні телефони у режим «без звуку».

7. Присутні в залі не повинні у будь-який спосіб перешкоджати веденню і перебігу пленарних засідань, виступам, зокрема, вдаватися до вигуків, тенденційних оплесків, невмотивованих переміщень по залу, стоянь у проходах та будь-інде, блокувань, гучно розмовляти по мобільним телефонам, вживати образливі висловлювання, жести та непристойні слова, у т.ч. на плакатах, банерах, закликати до незаконних дій тощо.

8. Працівники виконавчого апарату, які перебувають у залі, сприяють розміщенню і створенню належних умов для всіх категорій учасників пленарних засідань, у разі потреби надають роз’яснення щодо норм цього Порядку.

9. Якщо присутні в залі не дотримуються положень і вимог Порядку, головуючий на пленарному засіданні попереджає відповідну особу (осіб) про неприпустимість таких дій, а в разі повторного зауваження або вчинення одноразового грубого порушення за рішенням ради така особа (особи) мають покинути залу або бути видаленими із зали засідань співробітниками поліції.

10. Для практично-правового супроводу реалізації регламентованих цим Порядком положень, підтримки належного правопорядку та реагування на ймовірні правопорушення під час проведення пленарних засідань сесій селищної ради залучається особовий склад Котелевського відділення Гадяцького відділу Головного Управління Національної поліції в Полтавській області.