A A A K K K
для людей із порушенням зору
Котелевська селищна рада
Полтавського району Полтавської області

Звіт про роботу Комунального закладу Територіальний центр надання соціальних послуг Котелевської селищної ради

Дата: 15.07.2021 08:17
Кількість переглядів: 329

 

Основними завданнями територіального центру надання соціальних послуг Котелевського району є: виявлення громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, які потрапили в складні життєві ситуації,  визначення їх індивідуальних потреб у надання соціальних послуг, забезпечення якісного надання соціальних послуг.

 

 Піклуватися про своїх непрацездатних батьків відповідно до  статті 51 Конституції України та статті 202 Сімейного кодексу України є обов'язком повнолітніх дітей , які зобов'язані утримувати  своїх батьків, які є непрацездатними і потребують матеріальної допомоги. 

     Однак, безсумнівно, неможливо змусити дорослих повнолітніх дітей любити і поважати своїх батьків. Любов, доброта, порядність, чесність є етичними поняттями, а не юридичними. На теперішній час багато дітей  через сімейні обставини, територіальну віддаленість невзмозі часто відвідати своїх батьків та надати їм допомогу, тоді функцію по наданню соціальних послуг бере на себе територіальний центр.

     Послуги територіальним центром надаються на принципах поваги до честі та гідності, доступності, добровільності та індивідуального підходу до отримувачів соціальних послуг. Кожен пенсіонер має право сам визначатися  у тих послугах, які він бажає.

          Станом на 01.07.2021 року Комунальним закладом Територіальний центр надання соціальних послуг Котелевської селищної ради виявлено та обслужено 1029  осіб похилого віку та осіб з  інвалідністю, зокрема:

-   відділенням соціальної допомоги вдома 238 осіб,

-   відділенням денного перебування 203 особи,

- відділенням організації надання адресної натуральної та грошової допомоги 964 осіб,

-  у відділенні стаціонарного догляду на повному державному утриманні перебуває 20 пенсіонерів.

         Працівниками територіального центру спільно з відділом з питань соціального захисту населення та надання соціальних послуг, старостами, головами ветеранських організацій, закладами охорони здоров’я постійно проводиться робота по виявленню пенсіонерів, які потребують надання соціальних послуг, а саме таких як:

- догляд вдома;

- стаціонарний догляд;

- соціальна адаптація;

- денний догляд;

- представництво інтересів;

- консультування;

- натуральна допомога.

   Соціальні послуги надаються пенсіонерам всіх населених пунктів Котелевської селищної ради. Згідно з затвердженими графіками працівниками відділення денного перебування здійснено 5 виїзних прийомів на території старостатів з метою надання соціальних послуг консультування та масажу, а відділенням організації надання адресної натуральної та грошової допомоги - 7 виїзних прийомів - перукарем.

       Працівниками територіального центру та відділу з питань соціального захисту населення та надання соціальних послуг постійно проводиться  робота по усному опитуванню  пенсіонерів, яким надаються соціальні послуги, з метою визначення задоволеності соціальними послугами  та потреби у нових видах соціальних послуг, інноваційних методів роботи.

       На даний час приведена у відповідність до Державних стандартів соціальних послуг документація у відділеннях територіального центру.

      У філії відділення стаціонарного догляду с. Велика Рублівка на повному державному утриманні перебуває 20 пенсіонерів, з них 4 особи є мешканцями Великорублівської об'єднаної територіальної громади. Пенсіонерам забезпечені належні, комфортні умови проживання, наближені до домашніх, чотирьохразове харчування відповідно до сезонного меню.

     Вартість харчування у філії відділення стаціонарного догляду  с. Велика Рублівка - 69,26 грн у день. Вартість утримання у філії відділення с. Велика Рублівка - 7052,89 грн.  Відділення стаціонарного догляду с.Деревки на теперішній час не функціонує через потребу у проведенні капітального ремонту.  Після проведеного моніторингу по питанню виявлення пенсіонерів, які потребують стаціонарного догляду встановлено, що на сьогодні серед потребуючих волевиявлення на отримання соціальної послуги стаціонарного догляду не має.  

   У відділенні денного перебування на факультетах «Літературно-мистецький», «Основи медицини», «Основи комп’ютерної техніки», «Декоративно - ужиткове мистецтво», «Закон і ми», «Релігієзнавство» та «Вчимося танцювати» пенсіонери навчаються співати, танцювати, вишивати, декоративно-вжитковому мистецтву (орігамі, ниткографія, квілінг), вивчають основи комп’ютерної техніки. Для проведення лекцій, бесід, навчань у відділенні постійно залучаються волонтери Охріменко Лариса Анатоліївна, Охріменко Анатолій Іванович, Кулинич Катерина Іванівна, Костюк Раїса Сергіївна, Борисенко Наталія Іванівна, Пигида Аліна Володимирівна, Убийсобака Микола Васильович, Левік Ірина Петрівна, Стрілець Василь Григорович, Довганич Роман Васильович, Корольчук Вадим Петрович, Книжник Андрій Михайлович та інші.   Відвідувачі університету третього віку приймають активну участь у заходах громади та області. Протягом  2021 року факультети відвідали 96 пенсіонерів.  З 01.03.2021 березня у відділенні впроваджена соціальна послуга "консультування".

  Пенсіонери  отримують також безкоштовні послуги  з лікувального масажу, лікувальної фізкультури, в тому числі скандінавської ходьби із застосуванням сучасного обладнання та тренажерів, вимірювання тиску, пульсу, температури, цукру в крові.

  Надання соціальних послуг проводиться медичним персоналом  і вдома: особам з інвалідністю І групи та особам з обмеженими фізичними можливостями, які підлягають обслуговуванню в територіальному центрі. В 2021 році впроваджено новий вид реабілітаційних послуг- кінезіотерація яку надано 65 пенсіонерам.

   У відділенні організації надання адресної натуральної та грошової допомоги послуги перукаря  отримали 631 осіб (1464 послуги);

-     послуги швачок- 370 осіб (1103 послуги);

-     послуги взуттьовика- 188 осіб (777 послуг) ;

-   санітарно – гігієнічні послуги (прання, купання)- 213  осіб (1413 послуг);

-    послуги манікюрника 48 осіб (59 послуг);

- робітником з комплексного обслуговування (ремонт помешкань, обробіток присадибних ділянок)-  31 особа (46 послуг);

-   транспортні послуги отримали 7 осіб.

  Протягом 2021 року у відділенні організації надання адресної натуральної та грошової допомоги впроваджено соціальну послугу з прання в  с. Деревки (надано 218 послуг), транспортні послуги та послуги манікюрника. В 2020 році в с.Більськ впроваджено послуги машиніста з прання та швачки.Обслуговуванням охоплено 67 пенсіонерів, яким надано 429 послуг з прання та 310 послуг по пошиву та ремонту одягу.

    З метою приведення у відповідність до Державного стандарту соціальної послуги натуральна допомога рішенням десятої позачергової сесії селищної ради від 28.05.2021 №1216 "Про умови надання соціальних послуг Комунальним закладом Територіальний центр надання соціальних послуг Котелевськох селищної ради" до основних заходів, що складають зміст соціальної послуги "натуральна допомога" доповнено захід з купання.

27 пенсіонерам надана натуральна допомога у вигляді промтоварів та гуманітарної допомоги.

Пунктом прокату у 2021 році видано в тимчасове користування  технічні засоби реабілітації (інвалідні візки, ходунці, милиці, палиці, крісло-стілець) 93 особам похилого віку та особам з інвалідністю.

38 пенсіонерам організовано надання соціальних послуг мультидисциплінарної командою.

Територіальний центр утримується за рахунок коштів, які відповідно до Бюджетного кодексу України виділяються з місцевого бюджету. Обсяг видатків затверджених на утримання територіального центру у 2021 році 8292,0 тис. грн., профінансовано у І півріччі 2021 року 3675,40 тис. грн.   Кошти в межах затвердженого кошторису витрат використовуються відповідно до їх цільового призначення.

У 2021 році територіальним центром була подана заявка до Міністерства соціальної політики України на отримання спеціалізованого автомобіля для перевезення осіб з інвалідністю, яка перебуває на розгляді.

     Працівники та отримувачі соціальних послуг дуже вдячні керівникам громади та депутатському корпусу за прийняті рішення щодо звільнення від плати за отримані соціальні послуги незалежно від сукупного доходу осіб похилого віку та осіб з інвалідністю та розширення категорій отримувачів, а саме:  учасники АТО та ООС, постраждалі внаслідок аварії на ЧАЕС І категорії, воїни –інтернаціоналісти, які не досягли віку непрацездатності.  Дані рішення забезпечили безперешкодний доступ до надання соціальних послуг, збільшили кількість отримувачів, зняли напругу, яка виникала при зборі передбачених законодавством документів.

 

              

 

Директор  територіального центру                         Наталія ДУДЧЕНКО


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь