Дата: 25.05.2021 12:10

25 ТРАВНЯ МИНАЄ 134 РОКІВ ВІД НАРОДЖЕННЯ ДВІЧІ ГЕРОЯ РАДЯНСЬКОГО СОЮЗУ СИДОРА АРТЕМОВИЧА КОВПАКА - од­но­го з най­ві­до­мі­ших ор­га­ні­за­то­рів та ке­рів­ни­ків пар­ти­зансь­ко­го ру­ху опо­ру в Ук­ра­їні у пе­рі­од Дру­гої сві­то­вої вій­ни, ко­ман­ди­ра Сумсь­ко­го пар­ти­зансь­ко­го з’єд­нання, дер­жавно­го і гро­мадсь­ко­го ді­яча.

У Котельві цінують своє історичне минуле, тому з року в рік в цей день вшановують пам’ять свого славного земляка.

Сьогодні до погруддя С.А.Ковпака, яке височіє в центрі селища, квіти поклади селищний голова Тетяна Корост і син партизана – ковпаківця, Почесний ветеран України Микола Борщ, ветерани війни і праці, представники громадськості.

Саме Котельва стала колискою легендарного ватажка партизанського руху. На цій мальовничій землі він народився, навчався, загартовував свою волю, звідси розпочався його великий талант полководця та народного героя.

Вже більше ніж 70 років до його бронзового погруддя покладають квіти у дні державних свят, приходять люди, коли відзначають визначні події власної біографії – першокласники і випускники шкіл різних років, наречені і сивочолі ветерани війни. Пам’ять про Сидора Артемовича Ковпака живе у серцях усе нових і нових поколінь його земляків.